Průkazy PENB

Každý, kdo chce prodat nebo pronajmout svou nemovitost, musí předložit průkaz energetické náročnosti budovy. V rámci služeb vám jej zajistíme!

Podle novely zákona o hospodaření s energií (č. 406/2000 Sb.) s platností od 1.7.2013 musí každý, kdo má zájem prodat nebo pronajmout svou nemovitost, předložit již při prezentaci a následně při prohlídce průkaz energetické náročnosti budovy.

PENB není vyžadován u prodejů a pronájmu budov postavených do roku 1947, neprošla-li budova od té doby větší rekonstrukcí (větší je myšleno změna na 25% obálky budovy).

Při prodeji či pronájmu bytu v domě je však energetický štítek potřeba.

U prodeje a pronájmu bytu sice stále platí, že energetický štítek může být nahrazen vyúčtováním dodávek energií za 3 roky zpětně. Použít vyúčtování místo energetického štítku může však být uplatněno pouze za předpokladu, že majitel bytu písemně požádá SVJ o jeho předložení a SVJ energetický štítek nepředloží. Případné sankce pak budou vymáhány po SVJ, ne po majiteli bytu.

Je na prodávajícím, zda bude nemovitost prodávat ve třídě G, nebo si nechá zpracovat energetický štítek a v inzerci bude pravdivá energetická náročnost. Podle odhadů však dá přednost energeticky šetrnějšímu bydlení až 82 % zájemců o koupi.

V rámci našich ALL INCLUSIVE služeb můžete vypracování energetického štítku budovy získat za velmi zajímavých cenových podmínek a v některých případech také zcela zdarma.

Zaujaly Vás naše služby? Napište nám!

*
*
*
*
email: fullname: lname: